Wymagania w trzecim sektorze

nazwa.pl - Lider rynku domen w Polsce

krajniak.nazwa.pl

Domena jest utrzymywana na serwerach nazwa.pl

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies. Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności.
Akceptuję, nie pokazuj więcejPraca - serwis zawierający kilka przydatnych artykułów dotyczących rynku pracy.
Organizacje pozarządowe otwarte są na specjalistów z każdej dziedziny. Oprócz wiedzy i umiejętności liczą się tutaj również cechy charakteru i osobowość.
Motywacja

W organizacjach pracują zwykle ludzie, którzy – jak mówi jeden z najbardziej rozpoznawalnych działaczy pozarządówki, Kuba Wygnański – "mają większy niż normalnie mięsień sercowy" i są bardziej zainteresowani pytaniem "po co to robimy" aniżeli "jak to robimy".
Wiedza

Najciekawsi dla sektora są ludzie, którzy przeszli przez różne sektory i spojrzeli na rzeczywistość z różnych perspektyw. Jeśli ktoś nie ma takiego doświadczenia – przyda się ogólna wiedza o sprawach społecznych i politycznych. Procentuje wykształcenie humanistyczne oraz znajomość regulacji prawnych, szczególnie tych łączących trzeci sektor z administracją.
Umiejętności menedżerskie i interpersonalne

W sektorze pozarządowym pracuje się głównie metodą projektów. Istnieje więc zapotrzebowanie na sprawnych menedżerów: zorganizowanych i zadaniowych. Umiejętności menedżerskie nie powinny ustępować liderskim, takim jak zdolności współpracy i umiejętność angażowania innych. Dobre relacje z ludźmi, przedkładanie kooperacji nad konkurencję, liczy się tu bardziej niż gdzie indziej.


Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w serwisie Pracuj.pl.

artykuły o rynku pracy w Polsce:

- główna stronapraca.podstrona.pl istnieje od połowy 2006 roku. Polityka prywatności